Optymalne rozłożenie i wymieszanie słomy lub resztek pożniwnych z glebą ma decydujące znaczenie w uzyskaniu stabilnych plonów przy siewie w mulcz. Typowe ciężkie agregaty lub talerzówki zbyt mało mieszają słomę z glebą. Skutkuje to pasami lub kupkami słomy co przekłada się na kłopoty z podsiąkaniem i wschodami kolejnych płodozmianów. Inaczej jest w Vario. Tutaj gleba i ziemia mieszane są intensywnie przez 8 rzędów łap i dogniatane podwójnym wałem STS, Uzyskana w ten sposób drobna gruzełkowata struktura ziemi posiada wystarczająco dużo drobnej ziemi do pokrycia wysianych następnie nasion. I to tylko w jednym przejeździe.
Zapotrzebowanie mocy 220-550 KM
Vector – ten 4-belkowy, uniwersalny agregat uprawowy do płytkiej uprawy pożniwnej i głębokiego spulchniania gleby wyposażony jest w hydrauliczną regulację głębokości pracy EasyShift. Umożliwia ona komfortowe bezstopniowe ustawianie głębokości roboczej z ciągnika podczas pracy maszyny i jest stworzony do uprawy bezorkowej.
Zalety agregatu Vector.
Zapotrzebowanie mocy 300-550 KM
Odpowiednio długa konstrukcja ramy Quadro zapewnia optymalne rozprowadzanie i wymieszanie słomy z ziemią. Ma to bardzo duże znaczenie w uprawie bezorkowej i sprzyja odpowiedniemu rozkładowi materii organicznej w profilu gleby. Głębokość roboczą Quadro można regulować mechanicznie bądź hydraulicznie, dzięki czemu maszyna może być używana do różnych prac polowych, od płytkiej uprawy ścierniska po głębokie spulchnianie w zakresie od 5 cm do 25 cm, a nawet do 30-35 cm* przy zastosowaniu odpowiednich redlic. Dzięki dużemu prześwitowi ramy (85 cm) i czterobelkowemu układowi zębów, Quadro niezawodnie miesza również duże ilości materii organicznej. Quadro z czterema zębami zapewnia mniejsze zagęszczenie gleby, a tym samym optymalne podłoże do siewu w mulcz. W zależności od przeznaczenia solidny ząb Topmix może być wyposażony w odpowiednie lemiesze.
Zapotrzebowanie mocy 190-330 KM
Trio - kompaktowy 3- belkowy agregat uprawowy. Nazwa Trio odnosi się do kompaktowych 3-belkowych agregatów zaczepianych na TUZ ciągnika. Trio z powodzeniem jest wykorzystywane w uprawie bezorkowej do następujących zadań:
Zapotrzebowanie mocy 110-190 KM
Allrounder -profiline- 935/1270/1450 nie jest już klasyczną broną zagonową, ale uniwersalną maszyną, która może być używana do wielu różnych zadań. Należą do nich
Allrounder -profiline- 935/1270/1450 imponuje płynną pracą, przednie koła podporowe i wał precyzyjnie prowadzą maszynę po glebie, nawet przy płytkiej uprawie.
Allrounder -profiline- 935/1270/1450 jest również idealny do drugiej uprawy ścierniska, do zwalczania chwastów/trawy i do lepszego rozprowadzania słomy. Allrounder może również zastąpić stosowanie nieselektywnych herbicydów.
Zapotrzebowanie mocy 410-550 KM
Allrounder-profiline- 900/1200 podobnie jak wersja 600/750 służy do
Allrounder -profiline- 900/1200 - szerokości robocze 9-12m
Zapotrzebowanie mocy 300-410 KM
Allrounder-profiline- 600/750 ze względu na 60 centymetrowy prześwit pod ramą, nie jest typowym agregatem doprwiającym ale raczej uniwersalnym narzędziem, którym można wykonać najróżniejsze prace, takie jak:
Allrounder -profiline- 600/750 potrafi przygotować orkę do siewu, spulchnić i przewietrzyć pola po ulewnych deszczach czy wymieszać gnojowicę. Allrounder - profiline - idealnie nadaje się na drugi zabieg do mechanicznego zwalczania chwastów i samosiewów z powodzeniem zastępując ich chemiczne zwalczanie lub do lepszego wymieszania i rozprowadzenia resztek słomy.
Zapotrzebowanie mocy 250-300 KM
Do prac, które możesz wykonać używając zestaw uprawowy Allrounder -classic- zalicza się:
Zapotrzebowanie mocy od 110 - 190 KM
609 192 400
agro-silesia@wp.pl
Żniwna 5
Siemianowice Śląskie, 41-103
Website created in white label responsive website builder WebWave.